TEKNOTİTLE
4 dakikada okuyabilirsiniz


Arkaplan-ve-başlangıç-uygulamaları

Düşük bütçeli sistemler alıp veya eski sisteminiz’in yeni ve hergün güncellenen oyunlara ayak uyduramaması sizleri zora sokuyorsa bu yazımızı okumalısınız. Online oyunlar veya singlaplayer oyunların artık daha kaliteli ve daha iyi bir oyun oynanış açısından grafikler,sesler,modellemeler açısından artırılmış bir şekilde oyunlar yapılmakta. Yazımızda oyunlardaki FPS’nizi artırmanızı sağlayacağız.

Razer-Cortex

Bu program oyun oynadığınız esnada oyun dışındaki bütün işlemleri yavaşlatarak işlemci ve ekran kartını oyuna odaklıyor. Böylelikle oyun oynadığınız esnada FPS değerleriniz oldukça artıyor. Programı kurup oyunlarınızı ekledikten sonra otomatik olarak program devreye giriyor.

razer-cortex

Oyun içi ayarlar

Oyun içerisindeki ayarlar FPS konusunda hayati önem taşıyor. Grafik seviyeleri, Model seviyeleri gibi birçok özelliği ayarlayıp FPS konusundan oldukça yüksek FPS’ler almamızı sağlayan özelliklerdir. Bu konuda grafik seviyelerinizi Düşük veya Çok Düşük seviyelerine indirerek, oyunlarda rahat bir oyun keyfi sürebilirsiniz.

oyun-ici-ayarlar

Virüs tarama

Bilgisayarınız’da hem oyunları hemde bilgisayarınızı yavaşlatıcak virüsler olabilir. Bu virüsleri tespit etmek için Anti Virüs programları kullanabilir bu programların oyun modları gibi değişik modlarını’da kullanabilirsiniz. Kesinlikle virüs varsa bilgisayarınızda virüsleri silmeden herhangi bir işlem yapmayınız.

virus-tarama

Arkaplan ve başlangıç uygulamaları

“Başlat/Çalıştır/Msconfig” Buraya girerek “Başlangıç” ikonuna tıklayın ve oradaki tik işaretli olan uygulamalardan işe yaramayanları kapatın. Bu FPS’de Artış Yaşatacak.

Arkaplan-ve-başlangıç-uygulamaları

Teknoloji bağımlısı, lisesli, sosyal medya uzmanı ve araştırmacı. Sizlere doğru ve eğlenceli olarak teknolojiyi aktarmak istiyen bir bilişimci.